Acaba el 2018 i comença el 2019 amb grans èxits pel CG Esparreguera

El club continua treient bons resultats

Esports, Esparreguera

Acaba el 2018 i comença el 2019 amb grans èxits pel CG Esparreguera
Acaba el 2018 i comença el 2019 amb grans èxits pel CG Esparreguera

Les gimnastes del CG Esparreguera han posat final a la pre-temporada competitiva amb les tradicionals competicions organitzades pel Club Gimnàstic Osona. El torneig Osonagym 2018va tenir lloc el passat cap de setmana 22-23 de desembre, a Vic, cita en la que van assistir 42 gimnastes del club, que tornaren a casa amb un total de 25 medalles. Més recentment, el passat cap de setmana 12-13 s’ha celebrat el Torneig Ciutat d’Olot 2019on han participat un total de 13 gimnastes, que han sumat un total d’12 podis. Així, el club tanca la pretemporada amb un total de 37 medalles (14 ors, 12 plates i 11 bronzes).Com cada any, aquesta competició significa que les fases de la Copa Catalana estan a punt de començar. Un cop més, les gimnastes del club han demostrat estar ben preparades per la temporada que s’iniciarà el primer cap de setmana de febrer. 

 

Les dues cites han reunit a gimnastes de totes les categories de la Copa Catalana i nivell Estatal. En les categories escolars el club va ser representat per un total de 16 gimnastes: Leire Corella (ccee A3); Gina Moron, Erika Miras, Bruna Lozano i Mariona Medina (ccee A4G); Anna Vázquez (ccee B4P); Carla Sánchez, Paua López i Nahia Fernández (ccee B4G); Sheila Segura i Leyre Fernández (ccee C4P); Rut Quesada (ccee C4G); Anna Rosás i Mar Machado (ccee D4P) i Lucía Jara i Alba Aguilera (ccee E4P). En les categories de base el club ha portat a competir gimnastes de pràcticament tots els nivells, contant amb un total de 33 esportistes: Daniela Tello, Mariona Bort, Elena Fernández i Daniela Montoro (B2G); Gal·la Carreño, Laia Santiago, Alba Márquez, Clàudia Pérez, Noa Martín, Carla Ollé i Noa Tello (B3M), Lara Arroyo i Noa Revelles (B3G); Yaama Diedhou, Paula Fernández, Rita Jiménez i Alaia Estragués (B4P); Aisha González (B4M); Laia Sosa (B4G); Alba Galán, Nerea Corella, Lucía Gallardo, Martina Gràcia, Eva Mendoza, Lucía Montoro i Carlota Cebrián (B5M); Belén Prado, Noa Núñez, Aina Ferrer i Ariadna Cárdenas (B6P) i Carla Alarcón, Ainhoa Álvarez i Carla Garrido (B8). Finalment, en la màxima categoria (Vía Olímpica) el club ha sigut representat per 6 de les gimnastes més joves: Jana García, Ainara Vázquez i Thaïs Revelles a Via 1; Leire Rodríguez a Via 2 i Abril Sayavera i Sara Blanco a Via 3. 

 

Desprès dels èxits obtinguts, l’equip tècnic ens recorda que les gimnastes del CG Esparreguera entrenen en un terç de la pista del Pavelló El Castell, en el que s’ha de muntar i desmuntar diàriamenttot el material necessari per a la pràctica del seu esport. Per poder continuar el camí d’èxits i bons resultats esportius, el club necessita que, de manera urgent, des de les institucions públiques es faci d’una vegada el pas definitiu i necessari per revertir aquesta situació. “Comptem amb el material necessari per seguir pujant el nivell de les gimnastes d’Esparreguera i mantenir els èxits obtinguts fins a dia d’avui, només ens falta una instal·lació on poder tenir-lo de manera fixa i no haver d’invertir cada dia més de mitja hora en muntar i desmuntar una sala de gimnàstica sencera”. 

 

Les properes cites tindran lloc durant el mes de febrer, quan les gimnastes de competició escolar, base i via olímpica celebraran la primera fase de la Copa Catalana de Gimnàstica Artística Femenina, organitzada per la Federació Catalana de Gimnàstica. 

 

Resultats més destacats de la competició:

 

Classificació individual:

 

·      Gina M.: 5a classificada, 4a a paral·leles, 10a a barra i 6a a terra

·      Erika M.: 9a classificada, 3a a salt i 1a a paral·leles

·      Bruna L.: 6a a paral·leles i 3a a terra

·      Carla S.: 4a classificada, 5a a salt, 4a a paral·leles i 6a a barra

·      Paula L.: 9a classificada, 9a a salt, 1a a paral·leles i 7a a terra

·      Sheila S.: 6a classificada, 1a a salt, 7a a paral·leles i 4a a barra

·      Leyre F.: 4a a paral·leles

·      Rut Q.: 3a classificada, 5a a salt, 6a a paral·leles, 4a a barra

·      Anna R.: 2a classificada, 4a a salt, 5a a paral·leles i barra, 10a a terra

·      Mar M.: 6a a terra

·      Lucía J.: 8a a paral·leles i 6a a barra

·      Daniela T.: 8a a barra i 10a a terra

·      Mariona B.: 7a a paral·leles

·      Daniela M.: 9a a salt

·      Gal·la C.: 4a classificada, 2a a barra i 3a a terra

·      Laia S.: 7a classificada i 4a a barra

·      Alba M.: 9a classificada i 8a a terra

·      Clàudia P.: 2a a paral·leles 

·      Noa R.: 3a a terra

·      Yaama D.: 1a classificada, 2a a salt, 3a a barra i 1a a terra

·      Paula F.: 2a classificada, 1a a salt, 6a a paral·leles, 2a a barra i 8a a terra

·      Rita J.: 4a classificada, 7a a salt, 4a a barra i 3a a terra

·      Aisha G.: 2a a barra i 10a a terra

·      Laia S.: 7a a barra

·      Alba G.: 4a classificada, 4a a salt i 1a a barra

·      Nerea C.: 5a classificada, 4a a salt i 6a a paral·leles

·      Lucía G.: 8a classificada i 2a a terra

·      Eva M.: 5a a terra

·      Lucía M.: 9a a terra

·      Belén P.: 6a classificada, 7a a salt, 7a a paral·leles

·      Aina F.: 5a a salt, 9a a paral·leles

·      Carla A.: 1a classificada, 1a a salt i barra, 6a a paral·leles i 7a a terra

·      Ainhoa A.: 7a a salt i 2a a terra

·      Carla G.: 5a a barra i 8a a terra

·      Thaïs R.: 7a classificada, 4a a paral·leles i 5a a barra

·      Ainara V.: 9a a paral·leles

·      Leire R.: 5a classificada, 4a a salt, 3a a paral·leles, 5a a barra i 6a a terra

·      Abril Sayavera: 1a classificada, 7a a salt, 2a a paral·leles, 3a a barra i 1a a terra

·      Sara Blanco: 4a classificada, 3a a salt, 8a a barra i 4a a terra

 

Classificació per equips:

 

·      Escolar A4G (Gina, Erika, Bruna i Mariona): segones classificades

·      Escolar B4G (Carla, Paula i Nahia): cinquenes classificades

·      Base 2G (Daniela, Mariona, Elena i Daniela): quartes classificades

·      Base 3M (Gal·la, Laia, Alba i Clàudia): segones classificades

·      Base 4P (Yaama, Paula, Rita i Alaia): primeres classificades

·      Base 5M (Alba, Nerea, Lucía i Martina): primeres classificades

·      Base 5M (Eva, Lucía i Carlota): novenes classificades

·      Base 6P (Belén, Noa, Aina i Ariadna): terceres classificades

·      Base 8 (Carla, Ainhoa i Carla): terceres classificades 

Comentaris


No hi ha cap comentari

Comenta aquest article